Seriale

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

The Thorn Birds - Pasarea Spin

Mesaj Scris de Geo la data de Mar 6 Apr 2010 - 10:53

Am postat ''Cinematografie'' cu gandul la acest film pe care tocmai l'am revazut si vroiam sa scriu dsp el .
Primele ganduri s'au estompat, asa este cand nu scrii atunci, cald, inca sub impresia momentului.
E un film care mi'a placut mult, cred ca l'am revazut de 5-6 ori ...imi place genul ... tipul de film in care omul apare ''dezbracat '' , simplu, singur, marcat de incertitudini, dorintzi , neimpliniri , indragostit intr'o lume in care dragostea lui nu are loc , fiindca dragostea n'a avut si nu are reguli ......
O replica ce mi'a ramas in memorie : '' voi barbatzii suntetzi precum moliile, avetzi propria flacara si va invartitzi in jurul ei pana va ardetzi aripile si cadetzi...in acest timp, in racoarea noptzii va asteapta frumusetzea si placerea vietzii'' ...

''[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Geo
senior
senior

Puncte : 28512
Reputatie : 349
Data de inscriere : 21/03/2010

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Re: Seriale

Mesaj Scris de nadufmic la data de Mar 6 Apr 2010 - 12:49

Frumos,si mie mi`a placut filmul, iar cartea am citit`o de 2-3 ori. Upss
nadufmic
expert
expert

Puncte : 7244
Reputatie : 29
Data de inscriere : 23/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de caprioara la data de Sam 10 Apr 2010 - 21:04

Excelent, Dune!!! Ai gindit frumos. Cu adevarat un film care merita a fi revazut. Si nu doar pentru actorii care interpreteaza magnific, ci chiar pentru realitatea din el!

boboc
boboc

Puncte : 3266
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/03/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de vanda la data de Vin 7 Mai 2010 - 17:55

Merci , merci...sigur e in lista celor 600 de filme pe care le am pe acel disco duro...de care ma tot plang ca nu-i stiu spune altfel...iar titlurile originale ale filmelor imi fac mult bine, le pot regasi usor, daca sunt traduse, majoritatea capata alt titlu si nu le pot recunoaste...mai ales ca nu sunt o vorbitoare de engleza, adica sunt o vorbitoare de engleza de balta, invatata dupa ureche...ce chestie, inteleg engleza, nu am nevoie de traducere in conditiile in care e o limba pe care nu am invatat-o niciodata, doar de la tv...nici macar o ora de curs de engleza nu am facut. Ce binecuvantare a fost televiziunea romana si media in general din Romania care nu a practicat traducerea programelor straine. Asa toti ne descurcam de minune in multe limbi straine, de cand cu telenovelele sunt o gramada de femei, de romance vorbitoare de spaniola. Aici, pentru ca totul se traduce in spaniola, dar absolut totul, nimeni nu vorbeste nimic decat spaniola si au ajuns sa traduca totul la modul aberant...ex. New-York, Nueva York, hot-dog... perro caliente, Fred Flinstone... Pierro Pica piedra, vorbesti cu ei despre lucruri de toti cunoscute dar in felel asta nu au cum sa le recunoasca. Cand le spun ca in Romania copiii invata engleza de la desene animate...incep sa inteleaga de unde si lipsa lor de talent la limbi straine...
vanda
boboc
boboc

Puncte : 3310
Reputatie : 10
Localizare : Sant Pol de Mar

http://calatorianoastra.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de stryker la data de Vin 7 Mai 2010 - 20:56

dragilor...daca nu ati citit cartile..vedeti Millenium the movie,2 si 3...banuiesc ca ati citit trilogia lui Stieg Larssen....daca nu...la cinema,n-o sa regretati... cool

stryker
boboc
boboc

Puncte : 3110
Reputatie : 1
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : Montréal

Sus In jos

Mesaj Scris de Cruella la data de Vin 7 Mai 2010 - 21:10

nyah Haaaaaaaa,.le,am si citit am si vazut ecranizarea trilogiei,.iupiiiiiiiii premiuuuuuuuu premiu vreau premiu,.desi asta cu ,,nu o sa regretati,...e discutabil ,Ca ecranizare mi,a placut mai mult prima parte,.ultima s,a ,,rezumat,, prea mult,.iar detaliile sunt importante dar na,.time is money Wink .Chiar azi am vazut un film frumos,.genul,.drama ,.titlul?,,The edge of love,,,........spun si eu ca stryker,,n.o sa regretati,, Asa .

Cruella
junior
junior

Puncte : 3414
Reputatie : 6

Sus In jos

Mesaj Scris de caprioara la data de Sam 8 Mai 2010 - 0:59

Vazut si placut, Cruella. Avem gusturi comune Embarassed

boboc
boboc

Puncte : 3266
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/03/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Sam 8 Mai 2010 - 7:15

La mine , ultimele doua volume ale trilogiei inca ma asteapta ...nu stiti vreun secret in a dilata timpul liber ?! ....vorbiti si dsp ecranizare ....daca ma apuc sa vad filmul pierd din frumusetzea cartzii ....greu sa alegi si se stie ca barbatzii au inima slaba Timid
Timpul e bani ...asa e , Cruella ...n'ar mai fi nyah ....avem timp pt toate doar pt putina tandrete nu , zicea Paller...
Geo
senior
senior

Sus In jos

Seriale

Mesaj Scris de Geo la data de Sam 24 Mar 2012 - 18:24

Pe la sfarsitul anului trecut am vazut intamplator pe tvr1 cateva episoade din '' Grey's anatomy '' , daca retin bine din sezonul patru ...mi-a placut mult serialul si cum pierdusem cam multe episoade am cautat pe net si l-am luat de la inceput ...acum sunt la finele sezonului 5 ...probabil majoritatea l-ati vazut , dar pentru cine nu a auzit inca de el va spun ca merita Very Happy .
Poate fi vizionat online la adresa aceasta :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Eris la data de Sam 24 Mar 2012 - 18:29

vazut! placut...pe vplay:D...acum urmaresc "alcatraz"dar recomand..."dinastia tudorilor"...super serial...astept sa-mi spuneti si parerea voastra

Eris
boboc
boboc

Puncte : 2427
Reputatie : 4
Data de inscriere : 18/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Geo la data de Sam 24 Mar 2012 - 18:32

Dinastia Tudorilor ...suna a istorie ...despre ce-i vorba , in linii mari ?

Geo
senior
senior

Sus In jos

Mesaj Scris de Eris la data de Sam 24 Mar 2012 - 18:37

istorie,dragoste,istoria schimbata din dragoste,si chiar religia schimbata tot din iubire.
daca e voie...dau link...si recomand tuturor cu caldura acest serial...m-a tinut treaza nopti in sir [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eris
boboc
boboc

Puncte : 2427
Reputatie : 4
Data de inscriere : 18/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul